Autoidea główne tło

Poznaj Hybrydy Mercedes-Benz w Auto Idea

Mercedes-Benz zdecydowanie przyspiesza, jeśli chodzi o elektryfikację samochodów. Do 2022 roku cała gama produktów Mercedes-Benz ma zostać zelektryfikowana. Oznacza to, że w każdym segmencie będą dostępne różne alternatywy silników spalinowych- od smarta po duże SUV’y.

W planach jest znacznie ponad 130 zelektryfikowanych wariantów pojazdów, od modeli 48-woltowych po szeroką gamę hybryd plug-in po pojazdy w pełni elektryczne. Inicjatywa elektryczna jest objęta nową technologią i marką produktów EQ. EQ oznacza „Electric Intelligence” i czerpie siłę z dwóch głównych wartości Mercedes-Benz: emocji i inteligencji.

Hybrydy inteligentniejsze niż myślisz

Hybrydy typu plug-in oferują klientom to, co najlepsze z obu światów: w mieście jeżdżą w trybie całkowicie elektrycznym, podczas gdy na długich trasach korzystają z zasięgu silnika spalinowego. Sprawiają, że pojazd jest bardziej wydajny, ponieważ po pierwsze może odzyskiwać energię podczas hamowania, a po drugie umożliwia pracę silnika spalinowego w korzystnych zakresach roboczych.

Inteligentna strategia działania oparta na trasie aktywuje tryb jazdy elektrycznej tam, gdzie jest to najbardziej odpowiednie dla trasy. Uwzględnia m.in. dane nawigacyjne, topografię, ograniczenia prędkości i warunki ruchu na całej planowanej trasie. Hybrydy typu plug-in są również ważnym kamieniem milowym na drodze do bezemisyjnej  jazdy. Mercedes-Benz systematycznie rozwija swoje hybrydy plug-in pod marką EQ Power. EQ Power to także gwarancja wyjątkowej dynamiki. EQ Power+ to nazwa wysokowydajnej technologii hybrydowej, z której Mercedes AMG będzie korzystać w przyszłości na drogach i która już dziś jest z powodzeniem stosowana w Formule 1..

Za pomocą aplikacji EQ Ready Mercedes-Benz określił średni czas trwania podróży osób zainteresowanych elektromobilnością. Kierowcy samochodów mogą korzystać z tej aplikacji, aby analizować swoje zachowania na drodze i otrzymywać zalecenia dotyczące najbardziej odpowiedniego dla nich modelu elektrycznego. Wyniki pokazują to

Zakres średnich odległości podróży dla zainteresowanych osób jest różny na poszczególnych rynkach, od nieco ponad ośmiu kilometrów w Hongkongu do nieco ponad 27 kilometrów w Holandii, gdzie jest szczególnie duże zainteresowanie elektromobilnością. Oznacza to, że wiele podróży można odbywać wyłącznie przy zasilaniu elektrycznym, korzystając z aktualnych modeli Mercedes-Benz typu plug-in w których zasięg czysto elektryczny wynosi od 46km dla modelu GLC 300e do nawet 106km w modelu GLE 350de 4MATIC według normy NEDC.

Ślad węglowy: wszystko pod kontrolą

Rozwój i produkcja pojazdu z samej swej natury wymaga dużych nakładów. Rozwój mobilności elektrycznej stawia przed branżą motoryzacyjną nowe wyzwania. Jako producent premium Mercedes-Benz dąży do opracowywania produktów, które są szczególnie przyjazne dla środowiska. W tym celu należy wykorzystać wszystkie dostępne środki. Od przyjaznego dla środowiska i społeczeństwa zmniejszenia zużycia surowców, przez technologie produkcyjne i procesowe, , aż po recykling lub regenerację. Firma przyjmuje podejście holistyczne i od samego początku bierze pod uwagę emisje pojazdów i zużycie zasobów przez cały cykl życia .

Zrównoważony rozwój jest najważniejszy

Tylko analiza całego cyklu życia pojazdów daje realistyczny obraz oceny cyklu życia napędu elektrycznego (LCA). Ocena cyklu życia (LCA) hybryd typu plug-in jest już pozytywna w odniesieniu do emisji CO₂. Pomimo znacznie wyższych wydatków na etapie produkcji, hybryda typu plug-in może znacznie zmniejszyć emisję CO₂ w całym cyklu życia i, w najlepszym przypadku, odpowiada za około 45 procent całkowitej emisji. To z nawiązką rekompensuje dodatkowe „inwestycje” w emisje CO₂ podczas produkcji.

Opcje ładowania: elastyczne, szybkie, nieskomplikowane

Czy to w domu za pomocą stacji ładowania, na zakupach, w pracy czy superszybko na autostradzie, pojazdy elektryczne można zasilać na różne sposoby. Inteligentnie połączone w sieć rozwiązania do ładowania skoncentrowane na potrzebach klientów w zakresie mobilności i wygody stanowią integralną część nowej marki produktów i technologii EQ. Każdy inteligentny pojazd elektryczny Mercedes-Benz jest wyposażony w technologię ładowania odpowiednią do koncepcji pojazdu i jego przeznaczenia.

Hybrydy Mercedes-Benz plug-in i EQC są standardowo wyposażone w chłodzoną wodą pokładową ładowarkę (OBC) o mocy 7,4 kW, dzięki czemu nadają się do ładowania prądem (AC) w domu oraz publicznych stacjach ładowania. Modele EQ marki smart są standardowo wyposażone we wbudowaną ładowarkę o mocy 4,6 kW, a opcjonalnie mogą być wyposażone w wyjątkowo wydajną szybką ładowarkę AC o mocy ładowania 22 kW.

Większe możliwości szybkiego ładowania. Po wprowadzeniu na rynek EQC, Mercedes Me Charge umożliwia między innymi dostęp do stacji szybkiego ładowania ogólnoeuropejskiej sieci IONITY. Sieć korzysta z europejskiego standardu ładowania Combined Charging System (CCS). Moc ładowania do 350 kW na punkt ładowania umożliwi znacznie krótsze czasy ładowania odpowiednio zaprojektowanych pojazdów w porównaniu z obecnie dostępnymi systemami.

Autoidea - media społecznościowe Autoidea facebook Autoidea instagram
Ikona zamknięcie formularza

Wybierz temat

Wybierz samochód

Wybierz miasto

Ikona zamknięcie formularza

Zapytaj o ofertę

Informujemy, że Państwa dane pozyskane z powyższego formularza będą przetwarzane przez Auto Idea Sp. z o.o. Autoryzowany Dealer Mercedes-Benz z siedzibą w Białymstoku przy ul. Narodowych Sił Zbrojnych 9 oraz jej następców prawnych, będącego Administratorem danych, w rozumieniu ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO), w celu przesłania zamówionej oferty oraz w przypadku udzielenia poniższych zgód, na przesyłanie informacji handlowych wybranym kanałem i/lub Newslettera. Więcej na temat przetwarzania Państwa danych osobowych można przeczytać w klauzuli informacyjnej.

Dodatkowo chcę otrzymywać bieżące informacje handlowe o produktach i usługach oferowanych przez Daimler AG i jej podmioty stowarzyszone, w tym o akcjach promocyjnych, organizowanych wydarzeniach, jazdach próbnych (proszę zweryfikować) za pomocą: