Autoidea główne tło

Nowy członek rodziny Mercedes-Benz AMG GT

AMG GT 4-Door Coupé

to nowość w gamie Mercedes-Benz. Jest on pierwszym, czterodrzwiowym modelem wyjeżdżającym z Affalterbach, który nawiązuje do SLS-a, a także modeli AMG GT.
Odznacza się najwyższej klasy inżynierią, unikalnym desingnem, a także wyjątkowym komfortem.
Wiele osób zastanawia się nad sensem “rodzinnego” samochodu coupè.
Czterodrzwiowe coupè pozwala na wybór samochodu codziennego nie tracąc przy tym zapierających dech w piersiach osiągów prezentowanych przez serię samochodów Mercedes-Benz AMG GT.

Przejdźmy zatem do sportowych emocji.

Do wyboru będą trzy wersje silnikowe. Pierwsza z nich będzie hybrydą. Sercem GT 53 4Matic+ będzie 6-cylindrowa jednostka o pojemności trzech litrów i mocy 435 KM. Dynamicznego przyspieszenia doda elektryczny silnik EQ Boost, który generuje dodatkowe 22 KM i 250 Nm momentu obrotowego. Efektem takiego zestawienia jest 4,5 sekundy do 100 km/h oraz prędkość maksymalna 285 km/h.

Dwie kolejne opcje silnikowe są przeznaczone dla wielbicieli mocnych wrażeń. Obydwie jednostki napędowe charakteryzują się 4-litrowym V8. W samochodzie Mercedes-Benz AMG GT 4-Door Coupe 63 4Matic+ pod maską znajduje się 585 KM i 800 Nm, taka konfiguracja pozwoli nam uzyskać prędkość 100 km/h już w 3,4 sekundy.

Najmocniejszym wariantem jest GT 63 S 4Matic+. Ten sam silnik, jednak z mocą 639 KM i 900 Nm momentu obrotowego. Do 100 km/h rozpędza się zaledwie w 3,2 sekundy, a prędkość maksymalna wynosi 315 km/h.

We wszystkich odmianach silnikowych znajduje się 9-stopniowa, automatyczna skrzynia biegów oraz napęd na cztery koła.

Pierwsze  na świecie funkcjonalne Coupè

Teraz coś o rodzinnych zastosowaniach naszej bestii

Mercedes-Benz AMG GT 4-Door Coupè odróżnia się od swojej rodziny przede wszystkim większą ilością siedzeń. Przy wersji 6-cylindrowej z tyłu będziemy mieli standardową, 3-osobową kanapę. Przy mocniejszych silnikach w tylnej części znajdować się będą dwa oddzielne fotele. Atutem jest również 395 litrowy bagażnik, a dodatkowy 60 litrowy schowek, są ułatwieniem podczas pakowania na dłuższą podróż. Przy złożonym rzędzie tylnych siedzeń bagażnik daje nam imponującą pojemność 1324 litrów.

Designe na pierwszy rzut oka

Sam design mocno podkreśla sportowy charakter samochodu. Priorytet sztywnego zawieszenia jest jednym z elementów przystosowania do szybkiej jazdy. W przedniej części samochodu zastosowano system Airpanel, który optymalizuje aerodynamiczne właściwości samochodu, a także odpowiednio chłodzi jednostkę napędową. Dodatkowo, widocznymi elementami aerodynamicznymi, które robią wrażenie są przedni spojler, dyfuzor, czy regulowane, tylne skrzydło.

 

Globalna premiera AMG GT 4-Door Coupè odbyła się na targach w Genewie (8-18 marca 18 r.).  Sprzedaż modelu ruszy latem 2018 roku.

Autoidea - media społecznościowe Autoidea facebook Autoidea instagram
Ikona zamknięcie formularza

Wybierz temat

Wybierz miasto

Ikona zamknięcie formularza

Zapytaj o ofertę

Informujemy, że Państwa dane osobowe będą przetwarzane przez Auto Idea Sp. z o.o. Autoryzowany Dealer Mercedes-Benz z siedzibą w Białymstoku przy ul. Narodowych Sił Zbrojnych 9, będącego Administratorem danych, zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997r o ochronie danych osobowych, w niżej określonych celach na podstawie udzielonych zgód. Mają Państwo prawo dostępu do swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie swoich danych jest dobrowolne, ale niezbędne do prawidłowego świadczenia usług.