Autoidea główne tło

Mick Schumacher dołącza do Mercedes-AMG PETRONAS F1 Team

Zespół Mercedes-AMG PETRONAS F1 Team potwierdza Micka Schumachera jako kierowcę rezerwowego w sezonie 2023

 

Zespół Mercedes-AMG PETRONAS F1 z przyjemnością potwierdza, że Mick Schumacher dołączy do zespołu w roli kierowcy rezerwowego na rok 2023.

 

Mick odegra ważną rolę w ciągłym rozwoju bolidu W14. Będzie prowadził regularną pracę w symulatorze w Brackley przez cały rok, kiedy będziemy walczyć z trudami sezonu 2022. Ta praca zostanie wykorzystana na torze, ponieważ Mick będzie uczestniczył we wszystkich Grand Prix w swojej nowej roli, oprócz wykonywania obowiązków marketingowych przez cały rok.

 

Mick dołącza do zespołu po tym, jak spędził ostatnie dwa lata ścigając się w zespole Haas F1. Wystartował w 43 wyścigach i zdobył swoje dziewicze punkty w Grand Prix Wielkiej Brytanii 2022 z mocną jazdą, dojeżdżając na ósmej pozycji. Swoje możliwości potwierdził w następnym tygodniu, zdobywając najlepszy w karierze wynik – szóste miejsce podczas Grand Prix Austrii 2022.

 

Przed przejściem do F1 Mick Schumacher miał imponujące osiągnięcia w kategoriach juniorskich. Był mistrzem Europy FIA Formuły 3 z 2018 roku, z dziewięcioma miejscami na podium, w tym pięcioma zwycięstwami, w ostatnich 11 wyścigach. Po zakończeniu mistrzostw FIA Formuły 2, Mick przypieczętował tytuł w 2020 roku, podczas drugiego roku zmagań w tej serii, zdobywając dwa zwycięstwa i osiem miejsc na podium.

 

23-latek imponował swoją dojrzałością, uwagami technicznymi i etyką pracy przez całą swoją karierę; wszystkie te cechy są wysoko cenione u kierowcy. Teraz dołącza do zespołu, w którym jego ojciec Michael ścigał się w latach 2010-2012.

 

Mick Schumacher, kierowca rezerwowy zespołu Mercedes-AMG PETRONAS F1

Jestem podekscytowany, że mogę być częścią zespołu Mercedes-AMG PETRONAS F1 Team jako kierowca rezerwowy na 2023 rok i jestem zdeterminowany, aby dać z siebie wszystko, aby przyczynić się do ich wyników w tym bardzo konkurencyjnym i profesjonalnym środowisku. Traktuję to jako nowy początek i jestem po prostu podekscytowany i wdzięczny Toto i wszystkim zaangażowanym osobom za zaufanie, jakim mnie obdarzyli. F1 to fascynujący świat i nigdy nie przestajesz się uczyć, więc nie mogę się doczekać, aby wchłonąć więcej wiedzy i przełożyć wszystkie swoje wysiłki na korzyści dla zespołu Mercedesa.

 

Toto Wolff, szef zespołu i dyrektor generalny zespołu Mercedes-AMG PETRONAS F1

Mick jest utalentowanym, młodym kierowcą i cieszymy się, że dołączył do naszego zespołu. Jest pracowity, ma spokojne i metodyczne podejście i wciąż jest głodny nauki i doskonalenia się jako kierowca. To wszystko są ważne cechy i cieszymy się, że może nam pomóc w opracowaniu bolidu W14. Wiemy również, że mając za sobą dwa lata doświadczenia w ściganiu się w Formule 1, będzie gotów wskoczyć do samochodu w krótkim czasie, aby zastąpić Lewisa lub George’a, jeśli zajdzie taka potrzeba.

 

Markus Schäfer, niewykonawczy przewodniczący zespołu Mercedes-AMG PETRONAS F1 i dyrektor techniczny Mercedes-Benz AG

Wspaniale jest mieć Micka na pokładzie. Zademonstrował już imponujący talent na torze i nie mogę się doczekać, aby zobaczyć, jak zastosuje swoje możliwości również po stronie deweloperskiej. Ma wiele do zaoferowania w tej ważnej roli. Mamy wielkie plany na 2023 rok, a Mick jest integralną częścią tych planów jako część rodziny Mercedes-AMG PETRONAS F1.

 

Autoidea - media społecznościowe Autoidea facebook Autoidea instagram
Ikona zamknięcie formularza

Wybierz temat

Wybierz samochód

Wybierz miasto

Ikona zamknięcie formularza

Zapytaj o ofertę

Informujemy, że Państwa dane pozyskane z powyższego formularza będą przetwarzane przez Auto Idea Sp. z o.o. Autoryzowany Dealer Mercedes-Benz z siedzibą w Białymstoku przy ul. Narodowych Sił Zbrojnych 9 oraz jej następców prawnych, będącego Administratorem danych, w rozumieniu ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO), w celu przesłania zamówionej oferty oraz w przypadku udzielenia poniższych zgód, na przesyłanie informacji handlowych wybranym kanałem i/lub Newslettera. Więcej na temat przetwarzania Państwa danych osobowych można przeczytać w klauzuli informacyjnej.

Dodatkowo chcę otrzymywać bieżące informacje handlowe o produktach i usługach oferowanych przez Daimler AG i jej podmioty stowarzyszone, w tym o akcjach promocyjnych, organizowanych wydarzeniach, jazdach próbnych (proszę zweryfikować) za pomocą: