Autoidea główne tło

Grand Prix São Paulo 2022 – niedziela

Zespół Mercedes-AMG PETRONAS F1 Team odniósł swoje pierwsze zwycięstwo w tym sezonie, sięgając po dublet na torze Interlagos, a George Russell odniósł swoje pierwsze zwycięstwo w Grand Prix.

 

Kierowca Poz. startowa Poz. końcowa Najszybsze okrążenie  
George Russell P1 P1 1:13.785  
Lewis Hamilton P2 P2 1:13.942  

 

Strategia Opony startowe 1. pit stop 2. pit stop  
Russell #63 Miękkie Pośrednie Miękkie  
Hamilton #44 Miękkie Pośrednie Miękkie  

 

George Russell

Co za niesamowite uczucie. Ogromne podziękowania dla całego zespołu za umożliwienie tego. To był emocjonalny rollercoaster, ten sezon, ten wyścig. Czułem, że mam kontrolę, Lewis był superszybki, a kiedy zobaczyłem samochód bezpieczeństwa, pomyślałem, że to będzie trudny koniec. Safety car naraził mnie na ogromną presję. Ale cieszę się, że wyjeżdżam stąd ze zwycięstwem. Na okrążeniu zjazdowym wszystkie te wspomnienia powróciły, zaczynając od mojej mamy i taty w gokartach, przechodząc dalej, przez całe wsparcie, jakie otrzymałem od reszty mojej rodziny, mojej dziewczyny, mojego trenera, mojego menedżera . Tacy jak Gwen, która jako pierwsza dała mi możliwość dostania się do programu z Mercedesem, oraz James Vowles i Toto. Nie mogę wystarczająco podziękować wszystkim.

 

Lewis Hamilton

Muszę bardzo pogratulować George’owi – jaką niesamowitą jazdę pokazał dzisiaj. Wykonał niesamowitą robotę wczoraj w sprincie, więc naprawdę na to zasługuje. Co do mojego zespołu, jestem bardzo dumny ze wszystkich w fabryce i tutaj, na torze. To niesamowity wynik – ciężko pracowaliśmy w tym roku, aby uzyskać dublet, zająć miejsca 1-2 i wygrać. Jest to ogromnie, bardzo zasłużone dla wszystkich zwycięstwo, więc wielkie dzięki dla was wszystkich!

 

Andrew Shovlin

Jedną fajną rzeczą w roku bez zwycięstw jest przypominanie sobie, jakie są wyjątkowe i jak dobrze się z nimi czujemy. Co za wynik! Ogromne gratulacje dla George’a, który pojechał doskonały wyścig – wyglądał tak komfortowo z przodu i bez wątpienia będzie to pierwszy z wielu jego triumfów. Również fantastyczna rehabilitacja Lewisa, myśleliśmy, że wypadł z walki o punkty po zderzeniu z Maxem, ale on zaprezentował genialną jazdę, by wrócić na drugie miejsce. Zespół z Brackley i Brixworth wykonał niesamowitą robotę, aby to umożliwić. Nie mieliśmy pojęcia, że ​​będziemy w stanie to osiągnąć, biorąc pod uwagę to, gdzie byliśmy na początku roku, ale dzisiaj cieszymy się, że sezon jest tak długi, ponieważ nie chcielibyśmy przegapić tego wyniku. Inżynierowie i kierowcy najwyraźniej wykonali dobrą robotę, ustawiając samochód we właściwym miejscu podczas zaledwie jednej sesji w piątek. Do tego dobrze używaliśmy opon i wspaniale było widzieć, że tempo było mocne. Nie możemy się doczekać ostatniej rundy w Abu Zabi. To był ciężki sezon dla całego zespołu, ale dał nam jeszcze większą motywację na rok 2023, aby upewnić się, że możemy ruszyć z miejsca i napierać do przodu.

Autoidea - media społecznościowe Autoidea facebook Autoidea instagram
Ikona zamknięcie formularza

Wybierz temat

Wybierz samochód

Wybierz miasto