Autoidea główne tło

Grand Prix Holandii 2022 – niedziela

George sięgnął po swoje pierwsze P2 w barwach zespołu Mercedes-AMG PETRONAS F1 Team podczas Grand Prix Holandii 2022.

 

 

Kierowca Poz. startowa Poz. końcowa Najszybsze okrążenie  
George Russell P6 P2 1:13.671  
Lewis Hamilton P4 P4 1:13.854  

 

Strategia Start 1. pit stop 2. pit stop  3. pit stop
Russell #63 Pośrednie Twarde (31) Pośrednie (48)  Miękkie (57)
Hamilton #44 Pośrednie  Twarde (31)  Pośrednie (48)  

 

George Russell

To było niesamowite przyjęcie, naprawdę wyjątkowe uczucie dla nas wszystkich kierowców, którzy przyjechali ścigać się w Zandvoort w Holandii. Jako zespół pokazaliśmy dzisiaj niesamowite tempo – wiem, że wynik zespołu nie był taki, na jaki liczyliśmy, ale to daje nam dużo pewności siebie i sporo wiary w dalszą drogę. Niesamowicie jest widzieć trzy różne zespoły na podium, a my jako Mercedes powoli zbliżamy się do tego najwyższego stopnia, więc nie przestawajmy naciskać. Nie była to łatwa decyzja dla zespołu, jeśli chodzi o ostateczne pojawienie się samochodu bezpieczeństwa – kiedy jesteś z przodu z dobrą pozycją na torze, masz szansę na zwycięstwo. I to jest dokładnie powód, dla którego my jako Mercedes jesteśmy tutaj – by wygrywać. 2000 osób w Wielkiej Brytanii, w Brackley i Brixworth, pracuje nad tym, abyśmy wygrali, więc dzisiaj podjęliśmy decyzję, aby dać nam na to największą szansę. Nasz wczorajszy występ w kwalifikacjach prawdopodobnie kosztował nas najwięcej w ten weekend, ponieważ gdybyśmy byli w drugim rzędzie, myślę, że walczylibyśmy jeszcze bardziej o zwycięstwo. Ale postęp od pierwszego wyścigu w Bahrajnie, gdzie mieliśmy sekundę straty do czołówki, aż do tego weekendu i posiadania najszybszego samochodu wyścigowego jest niewiarygodnie imponujący – i wszyscy w zespole powinni być bardzo dumni.

 

Lewis Hamilton

Dziś wyzwaniem były dla nas wirtualna neutralizacja i pojawienie się samochodu bezpieczeństwa. Myślę, że strategia i bolid były bardzo dobre do tego momentu, pit stopy były fantastyczne, najlepsze, jakie mieliśmy przez cały rok i naprawdę mnie to raduje. Zwłaszcza po takich wzlotach i upadkach w tym roku, w którym nie odnieśliśmy zwycięstwa od Arabii Saudyjskiej w zeszłym roku. Tak więc w końcu triumf był w zasięgu ręki, ale oczywiście samochód bezpieczeństwa naprawdę nie pomógł w tej sytuacji. Mimo to chłopaki byli naprawdę, naprawdę w pełnej gotowości, wszyscy byliśmy na własciwym miejscu i naprawdę miałem nadzieję, że zdobędziemy 1. i 2. pozycję razem jako zespół. Ale biorąc pod uwagę, jak to potoczyło się po ostatnim samochodzie bezpieczeństwa i wycofaniu się, byłem o krok od punktu krytycznego z emocjami i przeprosinami dla zespołu, ponieważ nawet nie pamiętam, co powiedziałem przez radio, po prostu wyleciało mi to od razu z głowy. Ale myślę, że oni wiedzą, że jest po prostu wiele pasji i chcę patrzeć na dzisiejszy dzień jak na szklankę do połowy pełną – przyjechaliśmy tutaj walczyć po ostatnim wyścigu – i walczyliśmy dzisiaj z Red Bullami, byliśmy szybsi niż większość pod wieloma względami. Myślę, że bez samochodu bezpieczeństwa rzucilibyśmy im wyzwanie o zwycięstwo jadąc na jeden pit stop, czego nie sądzę, aby inni mogli dokonać. Tyle wspaniałych rzeczy do wywiezienia z tego weekendu – samochód w końcu działał. Jeśli tak samo będzie w przyszłych wyścigach, rywale będą nadal czuć nasz oddech na swoim karku i odniesiemy to zwycięstwo.

 

Toto Wolff

Zandvoort był dla nas dobrym torem i obaj kierowcy osiągnęli dzisiaj maksymalne osiągi mocnym samochodem. Pod koniec mieliśmy kilka trudnych decyzji do podjęcia z samochodem bezpieczeństwa. Mając Lewisa na czele stawki, możesz zrobić dwie rzeczy: możesz go zawołać do boksów, stracić pozycję na torze na rzecz Verstappena i zostawić George’a na torze – ale to chore. Możesz zjechać dwoma bolidami do boksów, ale decydujesz się wówczas na P2 i P3, a dziś rano jako zespół uzgodniliśmy, że będziemy walczyć o zwycięstwo, więc warto było zaryzykować. Współczuję Lewisowi, to bardzo emocjonalne – jesteś tak blisko, szykujesz się na zwycięstwo, a potem jesteś zjadany przez resztę czołówki. Wyraźnie widać, że każda emocja wychodzi, ale jak zawsze mówię: jesteśmy śmietnikiem dla kierowcy w samochodzie. Lewis i ja właśnie rozmawialiśmy i jest zdecydowanie więcej pozytywów z tego weekendu. Druga i czwarta lokata – to denerwujące, ale mieliśmy tutaj dobry bolid wyścigowy i to jest najważniejsze. Musimy podejmować ryzyko tam, gdzie jesteśmy. Jestem przekonany, że w tym sezonie odniesiemy zwycięstwo i spróbujemy z całych sił. Dziś jesteśmy trochę bliżej tego celu, a w każdym razie jest to nadal dobra zabawa.

 

Andrew Shovlin

Cały czas naszym planem było wypróbowanie strategii jednego pit stopu, jeśli Red Bull i Ferrari pojadą na dwa postoje zgodnie z oczekiwaniami, ponieważ dałoby nam to dzisiaj największą szansę na walkę o zwycięstwo. Niestety, wirtualny samochód bezpieczeństwa, wywołany przez bolid Alpha Tauri zepsuł nam to, ponieważ Max już nie był w tyle za nami, więc skorzystaliśmy z okazji, aby dopasować pośrednią mieszankę opon do obu samochodów. Wyglądaliśmy wtedy dobrze, gdy oba nasze bolidy plasowały się na podium, ale ostateczny samochód bezpieczeństwa dał nam zagadkę w postaci możliwości zatrzymania pozycji na torze na stosunkowo świeżych pośrednich oponach lub zamontowania używanego kompletu miękkich opon z kwalifikacji. Najwyraźniej opony pośrednie zaczynał cierpieć, więc Lewis spadł na czwarte miejsce, ale wspaniale było zobaczyć na podium George’a, który przejechał bardzo mocny wyścig. Zawsze wyjeżdżając z toru sprawdzamy, co mogliśmy poprawić, więc zrobimy to jak zawsze – ale co ważniejsze, ten weekend był zdecydowanie bardziej pozytywnym obrazem niż ten sprzed kilku dni w Spa. Samochód był mocny przez cały weekend i to jest zdecydowanie najważniejszy punkt. Wciąż staramy się odnieść pierwsze zwycięstwo w tym roku, ale jesteśmy coraz bliżej urzeczywistnienia tego, więc będziemy ciężko pracować, aby to osiągnąć.

Autoidea - media społecznościowe Autoidea facebook Autoidea instagram
Ikona zamknięcie formularza

Wybierz temat

Wybierz samochód

Wybierz miasto

Ikona zamknięcie formularza

Zapytaj o ofertę

Informujemy, że Państwa dane pozyskane z powyższego formularza będą przetwarzane przez Auto Idea Sp. z o.o. Autoryzowany Dealer Mercedes-Benz z siedzibą w Białymstoku przy ul. Narodowych Sił Zbrojnych 9 oraz jej następców prawnych, będącego Administratorem danych, w rozumieniu ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO), w celu przesłania zamówionej oferty oraz w przypadku udzielenia poniższych zgód, na przesyłanie informacji handlowych wybranym kanałem i/lub Newslettera. Więcej na temat przetwarzania Państwa danych osobowych można przeczytać w klauzuli informacyjnej.

Dodatkowo chcę otrzymywać bieżące informacje handlowe o produktach i usługach oferowanych przez Daimler AG i jej podmioty stowarzyszone, w tym o akcjach promocyjnych, organizowanych wydarzeniach, jazdach próbnych (proszę zweryfikować) za pomocą: