Autoidea główne tło

Grand Prix Abu Zabi 2022 – piątek

Pozytywny pierwszy dzień treningów George’a i Lewisa przed zamykającym sezon Grand Prix Abu Zabi na torze Yas Marina Circuit.

 

Kierowca FP1 FP2
George Russell 30 okrążeń 1:26.853 P2 Twarde, Miękkie 27 okrążeń 1:25.487 P2 Pośrednie, Miękkie
Lewis Hamilton 21 okrążeń 1:26.633 P1 Twarde, Miękkie 22 okrążeń 1:25.761 P4 Pośrednie, Miękkie

 

George Russell

Mieliśmy bardzo mocny dzień pod względem tego, czego się nauczyliśmy, biorąc pod uwagę, że jest to jedna z ostatnich okazji do zdobycia wiedzy na następny sezon. Dzięki elementom testowym, które przeprowadziliśmy podczas 1. sesji treningowej, zwłaszcza po mojej stronie garażu, nie mogę się doczekać 2023 roku z tym, czego się dzisiaj nauczyliśmy. W przypadku 2. sesji treningowej tor zmienił się całkowicie wraz ze spadkiem temperatury. Samochód wydawał się szybki, ale myślę, że Red Bull wyprzedza nas pod względem tempa na jednym okrążeniu, a może nawet bardziej na długich przejazdach. Mamy więc trochę pracy do wykonania w ciągu nocy, ale w porównaniu z Ferrari nasze osiągi z tego, co możemy powiedzieć do tej pory, wyglądają rozsądnie na ten weekend. Chciałbym myśleć, że będziemy w stanie walczyć o pierwszą trójkę w jutrzejszych kwalifikacjach i zobaczymy, dokąd nas to zaprowadzi w niedzielę. Będziemy unikać problemów, skupimy się i zabierzemy się do pracy przez noc.

 

Lewis Hamilton

W 1. sesji treningowej czułem się dzisiaj dobrze w bolidzie, co jest pozytywną perspektywą na przyszły rok. W 2. sesji treningowej balans bolidu był nieco inny po pewnych zmianach w ustawieniach między sesjami, więc będziemy musieli dokonać kilku aktualizacji w ciągu nocy, ale poza tym jesteśmy stosunkowo konkurencyjni. Zarządzanie oponami w jutrzejszych kwalifikacjach będzie trudne, w pierwszym treningu można było zrobić powolny przejazd, aby opony działały, ale w drugiej sesji treningowej zajęło nam znacznie więcej czasu, aby umieścić opony we właściwym oknie pracy, więc jest to trochę tak losowe, jak rzucanie kostką. Mamy nadzieję, że w ten weekend będziemy konkurencyjni z naszym tempem wyścigowym, ale nadal musimy lepiej zrozumieć, gdzie wypadamy w porównaniu z innymi zespołami. Będziemy ciężko pracować przez całą noc i miejmy nadzieję, że będziemy w stanie walczyć o pozycje w czołówce. Ogromne podziękowania dla wszystkich w fabryce i tutaj na torze, którzy włożyli tyle poświęcenia i ciężkiej pracy przez cały rok.

 

Andrew Shovlin

To był pracowity dzień. W pierwszej sesji mieliśmy całkiem sporo elementów testowych, co oznaczało, że nie skupialiśmy się tak normalnie na przygotowaniach do wyścigu. Ta praca została przesunięta na popołudniową sesję i chociaż mieliśmy dobry czas pod względem niezawodności, brakuje nam trochę tempa zarówno na jednym okrążeniu, jak i długim przejeździe. Co niezwykłe, degradacja wyglądała na większą niż u naszych konkurentów, więc przyjrzymy się temu, aby dowiedzieć się, co jest tego przyczyną; to jest teraz nasze największe zmartwienie. Najwyraźniej jest trochę do zrobienia, ale luki nie wyglądają na ogromne, więc miejmy nadzieję, że możemy stanąć do rywalizacji, jeśli uda nam się znaleźć pole do poprawy i dokonać kilka małych zmian we właściwym kierunku.

Autoidea - media społecznościowe Autoidea facebook Autoidea instagram
Ikona zamknięcie formularza

Wybierz temat

Wybierz samochód

Wybierz miasto