Autoidea główne tło

Grand Prix Abu Zabi 2022 – niedziela

Zespół Mercedes-AMG PETRONAS F1 zakończył sezon z George’em na P5 i nie ukończeniem wyścigu przez Lewisa na trzy okrążenia przed metą pod światłami toru Yas Marina Circuit w Abu Zabi.

 

Kierowca Poz. startowa Poz. końcowa Najszybsze okrążenie  
George Russell P6 P5 1:28.836  
Lewis Hamilton P5 DNF 1:29.788  

 

Strategia Start 1. pit stop 2. pit stop  
Russell #63 Pośrednie Twarde Pośrednie  
Hamilton #44 Pośrednie Twarde    

 

George Russell

To niemal mógł być pamiętny wyścig, ale prawdopodobnie popełniliśmy dziś więcej błędów niż pomyłek. W ten weekend nie mieliśmy tempa i staraliśmy się jak mogliśmy, ale to był dla nas jeden z najtrudniejszych wyścigów sezonu. Szkoda, że ​​wyścig potoczył się nie po mojej myśli – miałem dobry start w walce z Carlosem, ale długi pierwszy pit stop i pięciosekundowa kara oznaczały dla mnie koniec wyścigu. Ten wyścig przywrócił nas do rzeczywistości po tym, jak wysoko byliśmy w Brazylii na torze, który znacznie lepiej pasował do naszego samochodu. Dzisiaj po prostu podkreśliliśmy to, co już wiedzieliśmy: że mamy wiele ulepszeń do wprowadzenia w okresie zimowym. Wszyscy w zespole w Brackley i Brixworth naciskają tak mocno, jak tylko mogą, a my zmierzamy we właściwym kierunku. Jesteśmy przekonani, że w przyszłym roku będziemy mieli mocniejszy samochód.

 

Lewis Hamilton

Ten ostatni wyścig był po prostu dobrym wspomnieniem całego roku i cieszę się, że już się skończył i że możemy już doczekać się przyszłego roku. Miałem mocny start, ale podczas kontaktu z Carlosem mocno uderzona została podłoga samochodu i wszystko innaczej potoczyło się od tego momentu. Kiedy tak się dzieje, po prostu tracisz trochę wydajności, ale balans bolidu w zasadzie przesuwa się do przodu. To prawie tak, jakbyś miał środek ciężkości w okolicy przedniego skrzydła, a ja musiałem czekać na zatrzymanie się, aby zdjąć przednie skrzydło – co poprawiło równowagę. Mieliśmy trudny samochód przez cały weekend i niestety musiałem wycofać się tuż przed końcem wyścigu, ponieważ straciliśmy ciśnienie hydrauliczne. Następne kilka tygodni spędzimy w fabryce, gdzie będziemy ciężko pracować, aby upewnić się, że możemy wrócić silniejsi w przyszłym roku, więc skupimy się na tym. Mam nadzieję, że tegoroczna rywalizacja da nam siłę i narzędzia do walki o kolejne zwycięstwa w przyszłości – zespoły z Brackley i Brixworth na to zasługują, biorąc pod uwagę to, jak ciężko wszyscy pracowali przez cały rok. Więc dalej się podnosimy i próbujemy – musimy pokazać naszą siłę przez całą zimę i następny sezon.

 

Toto Wolff

Dzisiaj naprawdę nie jechaliśmy dobrze. Popełniliśmy wszystkie błędy, jakie mogliśmy popełnić dzisiejszego wieczoru: nie mieliśmy tempa, bolid jednego z kierowców się zepsuł, a drugiemu skończyły się opony – to dobre podsumowanie wyzwań w tym sezonie dla nas. Ugotowaliśmy opony na pierwszych kilku okrążeniach, ponieważ zaatakowaliśmy. Samochód wydawał się mocny na starcie, ale potem przednia prawa opona po prostu się poddała i może to było coś, co powinniśmy byli przewidzieć. Wiedzieliśmy, że Abu Zabi będzie dla nas trudne, więc przynajmniej ta prognoza była trafna, ale niestety popełniliśmy błędy, których mogliśmy uniknąć. Dla nas był to sezon budowania charakteru i dla przypomnienia wystawimy ten samochód w fabryce. Mieliśmy więcej złych momentów niż dobrych, ale te dobre były spektakularne, jak tydzień temu w Brazylii, co przypomniało nam, jak dobrze może być. W tej chwili czujemy się dobrze, ale mocno naciskamy, abyśmy mogli wrócić w przyszłym roku!

 

Andrew Shovlin

Nie tak chcieliśmy zakończyć rok, ale jeśli mamy być ze sobą szczerzy, to na to zasłużyliśmy. Nie byliśmy dziś wystarczająco dobrzy w wielu obszarach i wykorzystamy ten fakt, aby skoncentrować się na naszej pracy w zimie. To było bardzo trudne, ale wyzwanie połączyło zespół i wydaje się, że jesteśmy bardziej zjednoczeni niż kiedykolwiek. Wiedzieliśmy, że nasza dobra passa pewnego dnia się skończy i zawsze wiedzieliśmy, że będzie to największe wyzwanie, przed jakim zespół kiedykolwiek stanął, ale jeśli spojrzymy na pozytywy 2022 roku, to sposób, w jaki zespół pracował razem, kiedy wspólnie szukaliśmy rozwiązań, a nie wymówek. Zrobimy wszystko, co możliwe, aby wrócić do walki o tytuł w przyszłym roku.

Autoidea - media społecznościowe Autoidea facebook Autoidea instagram
Ikona zamknięcie formularza

Wybierz temat

Wybierz samochód

Wybierz miasto

Ikona zamknięcie formularza

Zapytaj o ofertę

Informujemy, że Państwa dane pozyskane z powyższego formularza będą przetwarzane przez Auto Idea Sp. z o.o. Autoryzowany Dealer Mercedes-Benz z siedzibą w Białymstoku przy ul. Narodowych Sił Zbrojnych 9 oraz jej następców prawnych, będącego Administratorem danych, w rozumieniu ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO), w celu przesłania zamówionej oferty oraz w przypadku udzielenia poniższych zgód, na przesyłanie informacji handlowych wybranym kanałem i/lub Newslettera. Więcej na temat przetwarzania Państwa danych osobowych można przeczytać w klauzuli informacyjnej.

Dodatkowo chcę otrzymywać bieżące informacje handlowe o produktach i usługach oferowanych przez Daimler AG i jej podmioty stowarzyszone, w tym o akcjach promocyjnych, organizowanych wydarzeniach, jazdach próbnych (proszę zweryfikować) za pomocą: